Пройди діагностику на туберкульоз та зітхни спокійно!

24.03.2021

У всьому світі 24 березня вважається днем ​​боротьби з туберкульозом. Саме тому медична лабораторія Diagen нагадує про те, що туберкульоз виліковний. І чим раніше його діагностувати, тим швидше людина зможе повернутися до звичного ритму життя.

На жаль, за даними ВООЗ в Україні щорічно близько 20% випадків захворювання на туберкульоз залишаються виявленими. Ситуація з COVID-19 здатна істотно вплинути на кількість своєчасного діагностування, посиливши цей показник. Саме тому Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує паралельно аналізам на COVID-19 проходити діагностику туберкульозу.

Кому варто поставитися до діагностики з особливою увагою

Третина населення планети є носіями бактерії Mycobacterium tuberculosis, збудника туберкульозу. Імовірність того, що з латентного стану хвороба почне прогресувати, становить близько 10%. Але існує ряд умов, що підвищують ризик захворювання:

  • неправильна дієта, бідна корисними речовинами;
  • шкідливі звички, в першу чергу куріння;
  • наявність цукрового діабету;
  • ослаблений імунітет.

Як не дивно, карантин також може нанести шкоду здоров'ю. Малорухливий спосіб життя впливає на стан імунітету, і забувати про це не варто.

Методи сучасної діагностики туберкульозу

Крім відомих всім з дитинства манту та щорічних сеансів флюорографії є ​​й інші, найбільш точні швидкі та достовірні способи розпізнати хворобу. Кожен метод хороший по-своєму, проте флюорографія дає можливість виявити туберкульоз вже на стадії ураження легень, а ймовірність помилкового позитивного результату манту оцінюється в цілих 30%. На щастя, існує альтернатива манту, результат якої не залежить від БЦЖ вакцинації і не впливає на результати наступних аналізів.

У своїх рекомендаціях ВООЗ називає квантифероновий тест точним інструментом діагностики туберкульозу. У лабораторії Diagen Ви можете здати квантифероновий тест на туберкульоз швидко та надійно. Переваги квантиферонового тесту у порівнянні з тестом Манту (TST)

Квантифероновий тестТест Манту, TST
Необхідний 1 візитТакПотрібен тільки один візит пацієнтаНіПотрібно два відвідування пацієнта
Висока чутливістьТак96% чутливість - точно визначає пацієнтів з ТБ-інфекцієюНі70% чутливість - більша кількість пропущених діагнозів
Висока специфічністьТак98% специфічність - менша потреба в спостереженнях і лікуванніНіМінлива; 59% у вакцинованих БЦЖ популяціях - помилкові позитивні результати призводять до непотрібного і дорогого спостереження
Об'єктивні результатиТакОб'єктивний і контрольований лабораторний аналізНіСуб'єктивне вимірювання індурації шкіри
Ефективний у пацієнтів з вакцинацією БЦЖТакВакцинація БЦЖ не впливає на результатиНіВакцинація БЦЖ впливає на результати
Економічно вигіднийТакБільш економічно ефективний, ніж TST в багаторазових скринінгових ситуаціяхНіТест коштує дешевше, але в більшості випадків не ефективний

Дослідження в DIAGEN

КодНайменуванняТермін виконанняМатеріал для аналізу
30102Квантифероновий тест (діагностика туберкульозу) доставка в 1 пробірці Li гепарин4 (!)Кровь Li-гепарин
Оформити заявку на дослідження

Джерела:

Інші статті