Гострі кишкові захворювання

08.09.2020

Вирушаючи в подорож, за місто або на природу, ми часто забуваємо, що якість питної води та їжі може становити суттєву небезпеку.

Як уберегти себе від неприємних сюрпризів, пов’язаних з кишковими інфекціями?

ПРОСТІ ЗАХОДИ ДОПОМОЖУТЬ ЗАХИСТИТИ ВАС

 1. Опинившись у новій країні, не слід в перший день пробувати все страви місцевої кухні та нові для Вас фрукти та овочі. Ферментна система шлунково-кишкового тракту може не впоратися з новими для неї продуктами

 2. Екзотичні фрукти та овочі включайте в меню поступово, ретельно мийте їх перед вживанням

 3. Не купуйте їжу з лотків на вулиці

 4. Небезпечні в спеку погано прожарені м’ясо, морепродукти, салати, заправлені майонезом, і молочні продукти, у свіжості яких Ви не впевнені

 5. Купуйте воду в супермаркетах і перевіряйте, щоб бутлі були щільно закриті. Не пийте з-під крана

 6. Ретельно мийте руки

 7. Вирушаючи на відпочинок, візьміть з собою ліки проти діареї та препарати, що містять ферменти, вони допоможуть переварити місцеві страви

 8. У будь-якому випадку необхідно знати, що таке кишкові інфекції, і що можна зробити, якщо Ви відчули себе погано

Гострі кишкові захворювання - Лаборатория Diagen

Лікування кишкових інфекцій є комплексним і охоплює боротьбу з мікробними токсинами, мікробами, а також зі зневодненням організму. Потрібно розуміти, що такі тривожні для нас явища, як понос і блювота – це захисний механізм організму, спрямований на нейтралізацію шкідливого впливу. Перше, що потрібно зробити  відновити втрату рідини й солей.

Для цієї мети ідеально підходять лікарські засоби, що представляють собою заздалегідь приготовлену суміш різних солей, яку перед вживанням розводять кип’яченою водою, компот із сухофруктів або чай, бажано зелений.

Гострі кишкові інфекції викликаються бактеріями, вірусами та найпростішими. При стійкому повторенні симптомів треба частіше пити, але малими порціями, щоб відновити втрату рідини в організмі. Напої повинні бути теплими, тому, що при цьому всмоктування рідини зі шлунка в кров буде максимально швидким. Хворі повинні дотримуватися дієти та за допомогою пробіотиків відновлювати мікрофлору кишечника.

Гострі кишкові захворювання - Лаборатория Diagen

Причини

Причиною кожного третього розладу травлення, особливо у дітей, є віруси, на які антибактеріальні препарати не діють. Будь-які лікарські препарати, які застосовуються без призначення, можуть викликати несподівані наслідки, виняток становить лише активоване вугілля. Для того, щоб правильно поставити діагноз, лікар призначає дослідження калу.

Дуже важливо відрізнити кишкову інфекцію від інших захворювань зі схожими симптомами:

 • неінфекційного харчового отруєння
 • гострого апендициту
 • отруєння грибами

З чим боремося?

На гострі кишкові інфекції називають велику групу інфекційних захворювань людини, які викликаються бактеріями (шигели, ешерихії, кампілобактери), вірусами (ротавіруси, аденовіруси, астровіруси) і найпростішими (шкідливі одноклітинні організми).

Симптоми

 • загальне нездужання
 • підвищена температура
 • діарея
 • блювота

Особливо, якщо ці симптоми проявляються у дітей першого року життя, необхідно звернутися до лікаря.

Щорічно від кишкових інфекцій у світі помирає близько 5 000 000 дітей, найчастіше у віці до 5 років.

 

Гострі кишкові захворювання - Лаборатория Diagen

Дослідження в DIAGEN

20902Гострі кишкові інфекції (Shigella, ЕIEC, Salmonella spp., Campylobacter spp., Adenovirus F, Rotavirus A, Astrovirus), якісне визначення ДНК методом ПЛР3 р.д. з моменту отримання біоматеріалу лабораторією DIAGENкал
Оформити заявку на дослідження

інші статті