4,5 мільйона людей у всьому світі інфіковано гельмінтами — це тільки діагностовані випадки, але захворюваність паразитами зустрічається набагато частіше.
ДІАГНОСТУВАТИ КИШКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ ВКРАЙ СКЛАДНО, ОСКІЛЬКИ
- Симптоматика захворювання одноклітинними організмами (протистами) та гельмінтами неспецифічна — нездужання, слабкість, стомлюваність, болі в животі.
- Деякі гельмінти не продукує яйця в організмі людини — Трихінела (Trichinella spiralis), Ехінокок (Echinococcus).
- Яйця гельмінтів виділяються нерегулярно через життєвий цикл розвитку гельмінта.
- Найбільшу чутливість в діагностиці кишкових паразитів має полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР). Метод ПЛР дозволяє визначити наявність паразитарного захворювання, навіть якщо в пробі присутні всього кілька молекул ДНК паразита.
ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ ПЛР-ДІАГНОСТИКИ КИШКОВИХ ПАРАЗИТІВ
-
Високе виявлення паразита через пряме визначення антигену в калі
-
З матеріалу виділяється ДНК, джерелами якого можуть бути: яйця, цисти, членики, продукти линяння
-
Можливість виявлення паразита з першого дня, якщо в пробі є наявний матеріал
-
Знімається проблема визначення виду паразита (патогенного або симбіотичного) у одноклітинних організмів
-
У лабораторії DIAGEN використовується комплексне дослідження кишкових паразитів – якісне визначення ДНК ПЛР-методом з мікроскопією. Така комплексна методика дозволяє виявити більше видів кишкових паразитів, а також розширити обсяг матеріалу дослідження: замість однієї проби калу для дослідження використовується дві
ВАЖЛИВО!
Золотий стандарт діагностики кишкових паразитів — 3-4 повторні проби з інтервалом в 3-4 дні. Після визначення виду паразита, який викликав захворювання, призначається медикаментозна терапія.
Будь-які лікарські препарати, які застосовуються без призначення лікаря, можуть викликати несподівані наслідки, тому що препарати токсичні не тільки для кишкових паразитів, але і для внутрішніх органів людини. Лікар ставить точний діагноз — призначає правильне лікування з конкретною дозою препарату.